Kinetic Reactor pre zdravotnícke zariadenia

Ak sa vám tento mail nezobrazuje správne, kliknite sem.

O firme a produktoch

Sme výhradný distribútor produktov Kinetic Reactor a Indikátor pre Slovenskú a Českú republiku. Našim produktom bolo udelených 17 patentov a boli testované v rôznych laboratóriach po celom svete.

Na každej
kvapke záleží

1

Kinetic Reactor

Kinetic Reactor slúži na čistenie vody a udržiavanie hygieny v okolí batérie bez použitia chemikálií. Kinetic Reactor účinne čistí znečistenú vodu, je cenovo dostupný a je nenáročný na údržbu. Na rozdiel od filtračných systémov, Kinetic Reactor nevyžaduje žiadne dodatočné investície. Jednoducho sa namontuje na koniec vodovodnej batérie a okamžite čistí vodu, ktorá ním preteká.

2

Indikátor

Indikátor je priesvitný nástavec vhodný na väčšinu vodovodných batérií. Indikátor slúži na okamžitú vizuálnu kontrolu znečistenia vodovodnej batérie (nečistí vodu).
Indikátor je možné zakúpiť v kombinácii s Kinetic Reactorom alebo samostatne. Zdravá a nezávadná pitná voda predstavuje pri liečbe pacienta kľúčový faktor. Naopak, nekvalitná voda spôsobuje zhoršenie zdravotného stavu podieľa sa tiež na permanentnom znečistení celého sanitárneho vybavenia.

Ako prebieha čistenie vody?

Kinetic reactor nie je perlátor. Na rozdiel od perlátora totiž narúša kohézne sily (príťažlivé sily) vody, vznikne jav, ktorý poznáme pod pojmom hydrodynamická kavitácia. Voda zmení svoje skupenstvo z kvapalného na kvapalno-plynné. Povrch vody sa v reaktori zväčší až 1000-násobne. Baktérie podliehajú v takomto prostredí výraznej deformácii, oslabia sa ich bunkové steny, vďaka čomu ich chlór účinne zničí. Kinetic reactor ničí halogénové plyny organického pôvodu, ťažké kovy a zabraňuje tvorbe biofilmov.

Zabraňuje tvorbe biofilmu

Účinne ničí baktérie

Zvyšuje účinnosť
chlóru a znižuje jeho obsah

Znižuje obsah ťažkých
kovov vo vode

Prevencia
proti vodnému kameňu

Úspora vody
v priemere o 50%

Celý proces úpravy vody

Nebezpečné baktérie

V Nemecku je ročne infikovaných viac ako 1 milión ľudí v nemocniciach a asi 40 000 ľudí zomiera na rôzne poruchy imunodeficiencie (imunitná nedostatočnosť) v dôsledku rôznych infekcií. Mnoho infekcií je spôsobených baktériami vo vode, ako sú:

  • Legionella
  • Pseudomonas
  • Acinetobacter
  • Stenotrophomonas
  • Aeromona
  • Mycobacterium

Prítomnosť baktérie Pseudomonas vo vode výrazne znižuje účinnosť antibiotík. Pacient následne nemôže byť efektívne liečený, pretože antibiotiká nezaberajú, čo je životu nebezpečné.

Rozdiel vidíte na pohľad

Upravená voda chutí lepšie, nezapácha, je číra a nevytvára vodný kameň (kalcit). Vodný kameň sa mení na aragonit (jemný biely prášok), ktorý je pre naše telo prijateľnejší a nelepí sa na povrchy (utriete ho jednoducho handričkou). Takto upravená voda je oveľa vhodnejšia pre ľudský organizmus, pretože sa ľahšie viaže na naše bunky a urýchľuje hydratáciu.

Šetríte náklady

Kinetic reactor súčasne šetrí spotrebu vody až o 40%-70% (v závislosti od tlaku v potrubí) a mení jej prietok na konštantnú hodnotu 4 l/min. Klasický prietok vody sa pohybuje v rozmedzí 8-15 l/min. Kinetic reactor upravuje vodný vír. Voda sa nerozptýli na veľkú vzdialenosť.

Mikrobiológia

Kvantifikáciu baktérií vo vode vykonávame s využitím merania vody od spoločnosti Bactiquant (pozn.: vyvinula technológiu merania bakteriálnej kontaminácie vody). Tieto merania nám hovoria o zaťažení vody prúdiacej cez KINETIC REACTOR. Merania vody z objektu, ktorý nepoužíva žiadne zariadenie na úpravu vody, ukazujú nasledovné:

Voda/Reactor BQ Chlór Pokles v %
KR-T Standard 51 - -
KR-T Saving (úsporný model) 44 - 14%
Neupravená voda z vodovodu 36 0,20 mg/l 30%
KR-T Modified (upravený) 26 - 49%
KT-T Modified (upravený) 24 0,20 mg/l 51%

Modifikované (upravené) verzie sú určené pre veľmi namáhané/zaťažené vody a pre špeciálne účely (nemocnice, potravinársky priemysel, prostredie so zvýšenou starostlivosťou o mikrobiologické parametre atď.).

Legionella

Na našom testovacom zariadení sme testovali schopnosť ničiť legionellu. Oficiálne môžeme prehlásiť, že KINETIC REACTOR z bežnej výroby je schopný legionelu vo vode úplne zničiť. Pripravujeme tiež predaj sprchových hlavíc a sprchových vložiek.

Názov testu Metóda MJ Hranice Výsledok
Laboratórium mikrobiológie, oddelenie zdravotnej ekológie
Legionella spp. HRN EN ISO 11731:2017 cfu/1000 ml nie je izolovaná
Vo vzorke vody nebola izolovaná legionella pneumophila.

Kinetic Reactor

Dostupné balenie: v krabičke alebo v blistri
Balenie v krabičke obsahuje okre reaktora aj montážny kľúč.
Najpoužívanejšie veľkosti: 20,22,24
Menšie veľkosti dostupné na vyžiadanie.

Vhodné na všetky typy batérií okrem prietokových ohrievačov.